واکنش وکیل دادگستری به ادعای سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با برنا:

عمل چشم گربه ای و گوش الاغی جرم نیست

بابایی گفت : این اقدام جرم نیست مگر اینکه از جنبه عفت عمومی به آن نگاه کنیم که اگر اینطور باشد دیدگاه ها متفاوت بوده و باید برای مدل شلوار و بلوز و شال و رنگ مو و... جرم در نظر گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، در حالی که سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تعیین ۲ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل‌های چشم گربه‌ای و گوش الاغی و هم پزشکان این اقدام خبر داد اما یک وکیل دادگستری در پاسخ به این مقام مسئول به برنا اینگونه می گوید:

عادل بابایی وکیل پایه یک دادگستری  با اشاره به درنظر گرفتن حبس و شلاق برای افرادی که عمل چشم گربه ای و گوش الاغی می کنند، به خبرنگار اجتماعی برنا گفت: ماده 638 قانون مجازات اسلامی می گوید هرگاه شخصی علنا در انزار و اماکن عمومی و معابر اقدام به عمل حرامی کند علاوه بر کیفر عمل به 10 روز تا 2 ماه حبس یا 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جراحی چشم گربه ای و یا گوش الاغی اقدام حرام است، افزود: خیر این اقدام جرم نیست مگر اینکه از جنبه عفت عمومی به آن نگاه کنیم که اگر اینطور باشد دیدگاه ها متفاوت بوده و باید برای  مدل شلوار و بلوز و شال و رنگ مو  و  ... مجازات در نظر گرفت که اگر این اتفاق بیافتد قاعدتا ما باید بسیاری از افراد را لحظه به لحظه مجازات کنیم.

https://www.borna.news/fa/tiny/news-775067